מתעצלים? תנו להם לעשות את העובדה בשבילכם

Posted by   tatyana dayan
06.02.2018
2

פיתוחים טכנולוגיים לבית: מגמת הדיגיטליזציה במרחב הביתי מתחזקת

ההתקדמות הטכנולוגית לה אנו עדים בשנים האחרונות, והיצירתיות הרבה הנלווית למגמת הבית החכם (בסיוע מתודות הקרויות "האינטרנט של הדברים") הפכה את המטלות המעיקות של הבית, לחגיגה המזכירה מעט משחקי מחשב. מניקיון הבית באמצעות רובוט עגול (שהופך למתקן משעשע גם לחתולי הבית) ועד לפתרונות אבטחה יצירתיים – הכירו את הטרנדים האחרונים המשלבים בין המרחב הביתי לרשת.

מנקים את הבית עם רובוט חשמלי

לפני שני עשורים, כאשר דסקיות גדולות נעו על הרצפה או השטיח וניקו את הבית הצצנו בהם בחשדנות. תג מחיר של אלפי שקלים הפך את המנקה הדיגיטלי למוצר לחובבי הגאדג'טים בלבד. היום, אנו יכולים לראות את ה"רומבה" ובני משפחתה בדירות רבות. מערכת הניקיון, שניתן להגביל לחדר מסוים, או "לשחרר לחופשי" ברחבי הארץ, מסייעת לשמור על השטיחים נקיים תתמיד (גם אם אתם הורים מספר חיות מחמד), והגרסאות החדשות גם שוטפות את רצפת הבית, ומשחררות אותנו מעבדות הספונג'ה.

וילונות חכמים: הצללה ובטיחות

שילוב חכם של טכנולוגיה במרחב הביתי, לא פסח גם על תחום הווילונות. בין הצללה אוטומטית המבוססת על חיישני טמפרטורה (על מנת שלא נשכח לסגור את החלון כאשר קרני השמש קופחות על ספת העור החדשה) לבין פתיחה וסגירה של הווילונות בבית על מנת ליצור אשליה שתמיד מישהו נמצא בו, גם כאשר אנו בחופשה בפריז.

מערכות הבית החכם משנות את הזווית של התריסים הוונציאנים, גוללות מעלה ומטה וילונות חכמים, ומסיטות לצדדים בעת הצורך את הווילון שלנו. מי שאוהב להתעורר לאט בלי שעון מעורר, יכול גם להגדיר את הווילון להתרומם בשעה 7:00 בבוקר – ולהקיץ בטבעיות.

מערכות חשמל חכמות מהמנורה ועד המזגן

יצאתם מהחדר ושכחתם לכבות את האור? חיישן מיוחד יזהה זאת ויכבה אותו אחריכם. רוצים לחזור הביתה לבית מואר, או לכבות אוטומטית את האור כאשר הטינאג'ר שלכם אמור ללכת לישון? כל האפשרויות נפתחות בפניכם כאשר הבית מחובר למערכת חשמל חכמה. חלק מהמערכות מתממשקות לא רק עם מתג האור, אלא גם עם המזגן שלכם, ומתאימות את הטמפרטורה בחדר לפי ההעדפות שלכם. 

העינית שרואה הכל

גם עינית הדלת הוחלפה בפתרון חכם יותר. צלצול בדלת? במקום לרוץ ולראות מי מחכה לכם מהעבר השני, תוכלו לפתוח את האפליקציה ישר מהמיטה, ולראות במצלמה המותקנת על העינית מי עומד מאחורי הדלת. אם אתם מכירים כבר שנים, תוכלו להשתמש באפליקציה נוספת ולפתוח את הדלת בצורה אוטומטית, ולהשארבשמיכת הפוך.

המקרר שמזמין מוצרים בעצמו

נראה כי המקרר החכם קצת הקדים את זמנו, ועדיין לא נכנס לבתים כחלק מהמיינסטרים (גם לא בארה"ב) יכולות זיהוי של מוצרים שאזלו במקרר והזמנת אוטומטית של מוצרים אלה (מישהו ראה שנגמר החלב?), שליטה בטמפרטורה של המקרר (מתי בפעם האחרונה גיליתם שעוד פעם העגבניות קפאו...) או התאמה אוטומטית של חלקי המקרר השונים לתפקוד כמקרר או פריזר.

שקעים חכמים – הופכים כל מוצר לחכם

אך לא כל מוצר חייב להגיע עם אינטליגנציה משלו. שקעים חכמים, המאפשרים שליטה מלאה מהטלפון הנייד, מהטאבלט או מהמחשב השולחני, יסייעו לנו להפוך גם את מנורת השולחן הוותיקה למוצר חכם. בלחיצת כפתור אנו יכולים לשלוט בשקע, ולהפסיק או להתחיל את פעולתו. כך לדוגמה, אם במקרה שכחתם את הטוסטר דולק, תוכלו להשבית את השקע אליו הוא מחובר ישירות מהעבודה.

ברזים חכמים

עד כמה כבר אפשר לחדש את הברז בכיור המטבח או האמבט? תתפלאו. ברזים חכמים שהוצעו בתערוכות שונות לעיצוב הבית מאפשרות שליטה בצריכת המים, בדיקת של איכות המים וסינונם בעת הצורך, ואף עצירת ברז דולף במידה ושכחתם לסגור אותו עד הסוף. הברזים החדשים מתחילים לפעול כשהתקרבתם אליהם, במידה והנפתם את ידכם, או פועלים בלחיצה קלילה על גב הברז, גם אם אתם באמצע הבישול ונעים במהירות מצד אחד של המטבח למשנהו עם מחבת ביד אחת וסיר בשנייה.

מחברים את ראש המקלחת למוזיקה שלכם עם תאורה מרשימה

ומהברז נעבור למקלחת. מגוון רחב של פתרונות מצבעים יחודיים לראש המקלחת, ועד לחיבור למערכת הסטרימינג שלכם. כי אם כבר שרים במקלחת, לא שלא תשתמשו בפלייבק האהוב עליהם מיו טיוב? מערכות "טוש חכם" מככבות בתערוכות עיצוב רבות, והופכות את הזמן שהמים מלטפים את הגוף, לחגיגה קצבית או למרחב רגוע. התפעול, כמובן, מתבצע באמצעות דיבור ולא באמצעות לחיצה על הטלפון הנייד...

תערוכות בית חכם בלאס וגאס

מוצרים חדשניים חבית חכם הם חלק בלתי נפרד מתערוכות חדשנות ועיצוב הבית. תערוכת CESהשנתית בלאס וגאס פותחת כל שנה עם הפיתוחים החכמים שילוו אותנו. תערוכת 2018 כבר התקיימה והציגה מגוון פיתוחים שנשענו על האינטרנט של הדברים. מנורות שצבען ניתן לשליטה באמצעות אפליקציה קלילה, ועד דלתות חכמות שנפתחות לפניכם כאשר אתם חוזרים הביתה.

לסיכום, כניסת הטכנולוגיה לחיינו ולחדרי הבית פותחת צוהר לאינספור אפשרויות שבהם הבית יכול לתקשר עמנו, גם כאשר אנחנו במרחק אלפי קילומטרים ממנו. כל פיתוח מקל על אספקט שונה בחיים, וביננו – הוא גם לגמרי Cool..

 

הערות

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin maj.gnzg.bshare.co.il.boo.ob http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin rhr.ujwy.bshare.co.il.jhs.if http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
כתוב ביקורת

לקוחות מספרים